Wynajem jachtów motorowych na Mazurach

Mazury, Wynajem jachtów motorowych na Mazurach
Nasze jachty powstały dla Państwa wygody. W środku gwarantują wysoki standard, zapewniają łatwy dostęp do otaczającej nas natury, a co bardzo ważne, nie wymagają od Państwa specjalnych umiejętności. Do ich prowadzenia nie potrzeba żadnych uprawnień. Prawo stanowi, że: „(…) Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW (ok. 110 KM) i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h, co umożliwia naszym klientom czarter bez patentu.” Oferowane przez nas jachty są maksymalnie przyjazne. Podobnie jak same Mazury. Nie musicie Państwo wnikliwie wczytywać się w przepisy żeglarskie lub sztywne reguły etykiety żeglarskiej. Wystarczy znać kilka zasad, które zamieściliśmy poniżej. Przede wszystkim jednak nasze jachty zostały wyposażone w paletę tras, które możecie Państwo wybierać w zależności od nastroju i chęci, są tam zaznaczone porty, punkty poboru energii, wody i wszystko co w takich okolicznościach jest niezbędne. Dodatkowo jachty przez cały czas będą pokazywać głębokość i ukształtowanie dna, ostrzegając przed wszystkim, co może przeszkodzić w żegludze. Polecamy wynajem jachtów motorowych!

Czy możliwy jest czarter bez patentu? Czy można pływać łodzią motorową po jeziorach mazurskich bez uprawnień żeglarskich/motorowodnych? Nasze jachty, które oferujemy do wynajęcia w okolicy Mikołajek nie wymagają specjalistycznych dokumentów dla sternika. Zgodnie z przepisami może je prowadzić każdy dorosły.

Pozwalają na to zapisy ustawy o żegludze śródlądowej. Według nich żadnych uprawnień żeglarskich nie wymaga prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba do 13 m z silnikiem o mocy do 75 kW. Nasze łodzie typu Futura 40 Grand Horizon zostały zaprojektowane w ten sposób, aby spełniać te wymagania, dlatego można czarterować je bez patentu.

Sterowanie naszymi łodziami jest proste

Dodatkowo sterowanie łodziami typu Futura 40 Grand Horizon jest proste i zupełnie bezpieczne. Każdy jest w stanie poznać zasady sterowania podczas krótkiego szkolenia prowadzonego przez naszego bosmana.

Z reguły nasi klienci najbardziej obawiają się manewrowania w porcie i w czasie cumowania. Specjalnie w tym celu nasze łodzie wyposażone są w system sterów strumieniowych. To on pozwala na łatwe i precyzyjne manewrowanie jachtem przy dobijaniu do kei. Przy ich użyciu nie ma mowy ani o efekcie bezwładności, ani o opóźnionej reakcji na ruch sterem. Na naszych jachtach sternik ma zawsze pełną kontrolę nad kursem łodzi.

Natomiast podczas pływania po jeziorze na naszych jachtach używa się klasycznego steru z płetwą. Łodzie Futura 40 Grand Horizon, które są wynajmowane bez patentu rozwijają prędkość do 11-12 km/godz. – bezpieczną dla manewrowania jachtem oraz wystarczającą do przemieszczania się między portami Wielkich Jezior Mazurskich bez względu na kierunek wiatru.

Mazury – niezapomniane przygody na jachcie

Dziewicze lasy, przepiękna przyroda i jeziora o krystalicznej wodzie, tak w bardzo dużym skrócie można opisać Mazury. Każdy, kto tu przyjeżdża, zakochuje się w niezwykłym spokoju, czystym powietrzu i ogromnej, ludzkiej gościnności. A to, czym mazurskie jeziora kuszą najbardziej, to możliwość żeglowania.

Co robić na Mazurach?

Proponujemy wynajem jachtów na Mazurach, aby przeżyć beztroskie chwile, pływając po spokojnych wodach rozległych jezior. W naszej ofercie znajdziesz jachty motorowe do wynajęcia: jachty klasy Futura 40 Grand Horizon z silnikiem 80 KM lub 150 KM (drugi wariant z patentem sternika motorowodnego), Seamaster (80KM, również z patentem) oraz Axopar 28 Cabin Brabus Line (wyłącznie ze sternikiem). Nasze najnowsze łodzie, wyprodukowane w 2021 roku zostaną po raz pierwszy zwodowane z początkiem nadchodzącego sezonu! Wszystkie jachty zapewnią niezwykły komfort wodnego podróżowania. Pomagamy, doradzamy i odpowiadamy na każde pytanie, liczy się dla nas komfort oraz przyjemność korzystania z naszych łodzi.

Wynajem jachtu na Mazurach – dla kogo?

Każdy, kto ma ochotę pływać w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich u nas znajdzie odpowiednie łodzie. Oferujemy wynajem jachtu dostosowanego do potrzeb różnych grup klientów – dla rodzin z dziećmi, par, które chcą przeżyć romantyczne chwile na ekskluzywnym jachcie, grup przyjaciół, wszystkich którzy marzą o beztroskim weekendzie lub wakacyjnym urlopie. Pomagamy spełniać najskrytsze pragnienia.

Po co żeglować?

Przynajmniej raz w życiu warto oderwać stopy od ziemi i znaleźć się na ekskluzywnej łodzi. Chwile spędzone na pokładzie wywołają pozytywne emocje i zostawią niezapomniane wspomnienia – wygody, beztroski, radości. Daj się porwać przygodzie na jachcie, tutaj każda chwila jest wyjątkowa.

JAK PŁYWAĆ PO MAZURACH? Z PRZYJEMNOŚCIĄ! PONIŻEJ ZAMIESZCZAMY WSZYSTKO, CO MUSICIE PAŃSTWO WIEDZIEĆ. LISTA JEST BARDZO KRÓTKA:

 • 1. Jak pływać bezpiecznie?

  Toasty na jachcie wznosi się na siedząco! W pierwszej kolejności: za honorowych gości, następnie, jak nakazuje tradycja, za tych, co na morzu. Żeglarze tradycyjnie nie stukają się kieliszkami, gdyż przy każdym brzęku szkła… ulatuje jedna żeglarska dusza. Regulamin na wodzie wygląda następująco:
  • Punkt 1. Ma być bezpiecznie.
  • Punkt 2. Ma być miło.
  • Punkt 3. Ma być komfortowo.
  • Punkt 4. Koniec Regulaminu.
 • 2. Jak łatwo poradzić sobie w porcie?

  Wchodząc do portu, pomiędzy inne jednostki należy wywiesić na burty odbijacze, tak aby nie uszkodzić pokładu naszej ani innej łodzi. Zbliżając się do mariny (portu) należy zadzwonić z informacją, że chcemy zacumować (na łodzi dostępny jest komplet numerów telefonicznych). Bosman pokieruje wtedy łódź w odpowiednie miejsce. Jeżeli nie uda się skontaktować z mariną telefonicznie należy wpłynąć do portu i zacumować w wolnym miejscu. Na pewno pojawi się wtedy bosman i podłączy łódź do prądu, wody, wskaże sanitariaty i miejsce składowania śmieci oraz pobierze opłatę portową. Ważne: zakładając cumę na poler (pachołek cumowniczy) należy umieścić ją pod cumą/cumami innych jachtów – tak by umożliwić łatwe zdjęcie każdej z nich. Dużym jachtem, a nasze do małych nie należą, najlepiej cumować rufą do kei. Dzięki temu łatwiej będzie można wejść i zejść z jachtu na ląd a pokład pozostanie czysty. Pamiętajcie Państwo, aby wychodząc z portu wciągnąć odbijacze i nie wieszać prania na relingu, gdy płyniecie. Taki obyczaj – rzeczy suszy się w porcie!
 • 3. No to cumujemy w porcie…

  Przed wpłynięciem do portu należy przygotować cumy, następnie wywiesić odbijacze za burtami. Do portu wpływamy z małą prędkością zachowując pełną sterowność dzięki sterom strumieniowym (włączamy je przed manewrami i wyłączamy po). Hamujemy silnikiem, nigdy nogą, bosakiem czy rękoma. Ważącego kilka ton jachtu nie mamy szans zatrzymać własnym ciałem!
 • 4. A jeśli chcemy cumować poza portem…

  Na kotwicy można stanąć w dowolnym miejscu jeziora, zatoki. Stajemy tak, żeby nie przeszkadzać innym. Nie można stawać na szlaku żeglownym, który oznaczony jest bojkami czerwoną i zieloną. Do obsługi kotwicy są przyciski, wysuwa się i chowa elektrycznie, na dziobie. Jednak na ląd lepiej schodzić w portach, po zacumowaniu do pomostu czy kei.
 • 5. Kto ma pierwszeństwo na wodzie?

  Pierwszeństwo przed motorowymi mają jachty żaglowe. W rejonie Wielkich Jezior Mazurskich pierwszeństwo przed jachtami żaglowymi mają statki Żeglugi Mazurskiej. Zasady pierwszeństwa dla łodzi poruszających się na silniku są analogiczne do zasad obowiązujących na drogach:
  • należy poruszać się prawą stroną drogi (stąd nakaz odbicia w prawo, przy płynięciu wprost na siebie)
  • nadpływający z prawej strony ma pierwszeństwo. Ale radzimy, tak jak na ulicy, stosować zasadę ograniczonego zaufania!
 • 6. Czego nie wolno na Mazurach?

  Na jeziorach mazurskich nie wolno:
  • podpływać do statków pasażerskich i towarowych, tratw lub pociągów holowniczych oraz zaczepiać się do nich, aby być holowanym;
  • przepływać w poprzek rzeki, kanału lub szlaku żeglownego na jeziorach, w czasie zbliżania się statku pasażerskiego lub towarowego;
  • pływać pod żaglami na kanałach oraz cumować i pozostawać na postoju w pobliżu budowli wodnych, mostów, wlotów i wylotów kanałów w odległości mniejszej niż 50 metrów;
  • kotwiczyć na szlaku żeglownym.
 • 7. Jak rozumieć znaki dotyczące przejścia pod mostami?

  Pojedynczy żółty romb to zalecenie przejścia w obu kierunkach, a dwa takie romby w pionie lub poziomie to zalecenie przejścia w jednym kierunku (przejście z przeciwnego kierunku jest zabronione).
 • 8. Co oznaczają boje?

  Najbezpieczniej jest płynąć wzdłuż bardzo dobrze oznakowanego toru wodnego, przeznaczonego dla statków pasażerskich. Szlak oznakowany jest za pomocą trzech rodzajów boi:
  • zielone boje w kształcie stożka – mijamy je lewą burtą płynąc na północ (w kierunku Węgorzewa) i prawą burtą, gdy płyniemy na południe;
  • czerwone boje w kształcie walca – mijamy prawą burtą płynąc na północ (w kierunku Węgorzewa) i lewą burtą, gdy płyniemy na południe;
  • okrągłe boje w zielone i czerwone pasy – oznaczają rozwidlenie/rozgałęzienie szlaku wodnego.
  Kolejne ważne boje to tzw. znaki kardynalne – ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Wskazują, z której strony je ominąć. Jak wyglądają i jaką mają charakterystykę świetlną oraz jak je omijać pokazuje poniższa ściągawka: Mazury, Wynajem jachtów motorowych na Mazurach Mazury, Wynajem jachtów motorowych na Mazurach Mazury, Wynajem jachtów motorowych na Mazurach Mazury, Wynajem jachtów motorowych na Mazurach

ZOBACZ, DOKĄD MOŻESZ DOPŁYNĄĆ – przykładowe trasy

 • RYN – MIKOŁAJKI o długości 20,00 km

  Trasa prowadzi w kierunku południowym i na odcinku 12,50 km pokrywa się z trasą Giżycko – Mikołajki. Mimo różnych nazw (J. Mikołajskie, j. Tałty, J. Ryńskie) trasa biegnie jednym jeziorem wypełniającym długą rynnę jeziorną pomiędzy Rynem – Mikołajkami.
  • 0,00 km Start EKO Marina w Rynie.
  • 0,50 km Tartak w Rynie.
  • 2,50 km Z lewej Wieś Rybical, za wsią z prawej strony niewielka wyspa – Rezerwat Ptasia Wyspa – rezerwat przyrody utworzony w 2012 r. w celu zachowania miejsc lęgowych ptactwa wodno-błotnego, w kierunku południowym wąska zatoka.
  • 6,50 km Z lewej, na półwyspie w. Mrówki, z prawej połączenie z leżącym około 0,80 km od brzegu J. Ryńskiego, j. Notyst.
  • 8,00 km początek j. Tałty i koniec J. Ryńskiego.
  • 10,50 km Z prawej w. Jora Mała i Jora Wielka, z lewej w. Skorupki.
  • 12,50 km Rozwidlenie szlaku – w lewo do Giżycka, prosto do Mikołajek. W pobliżu z lewej strony największa głębina j. Tałty (51 m). Z Prawej strony naprzeciw kanału do Giżycka, mieści się nowoczesna Marina Navigator.
  • 15 km Mijamy z prawej strony Przystań Hobby, Port Stare Sady z restauracją Pod Jabłoniami oraz SUN Port.
  • 19 km Z prawej strony Hotel Gołębiewski z atrakcjami wodnymi Tropikana, dalej dopływamy do pierwszego mostu samochodowego w Mikołajkach, kolejnym mostem jest most kolejowy a trzecim ostatnim w Mikołajkach most pieszy stoi na połączeniu jezior Tałty i Mikołajskiego.
  • 20 km Wioska żeglarska w Mikołajkach.
 • MIKOŁAJKI – RUCIANE-NIDA 19,20 km

  Trasa prowadzi w kierunku południowym przez J. Mikołajskie i j. Bełdany oraz niewielkie j. Guzianka Mała i Guzianka Wielka. Po obu stronach szlaku nieomal na całej długości lasy Puszczy Piskiej. Pomiędzy pd. krańcem j. Bełdany i j. Guzianka Mała śluza komorowa Guzianka pokonująca ponad 2 metrową różnicę poziomu wód tych jezior. Nad j. Bełdany liczne zakładowe ośrodki wypoczynkowe i duży Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK w Kamieniu.
  • 0,00 km Początek szlaku – Wioska Żeglarska w Mikołajkach nad J. Mikołajskim.
  • 3,00 km Rozwidlenie szlaków Mikołajki – Ruciane-Nida (prosto) i Mikołajki – Pisz (w.lewo). W odległości 2,25 km w lewo (trasą do Pisza) największe jezioro polskie Śniardwy.
  • 5,00 km Koniec j. Mikołajskiego, początek j. Bełdany. Po obu stronach przystań promu linowego w Wierzbie. Po obu brzegach j. Bełdany lasy Puszczy Piskiej.
  • 8,50 km Z prawej zatoka j. Bełdany Iznota, do której uchodzi największy dopływ Wielkich Jezior Mazurskich rz. Krutynia.
  • 10,50 km Na zach. brzegu j. Bełdany, otoczony lasami Puszczy Piskiej Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK.
  • 14,50 km Z prawej zatoka j. Bełdany, Wygryny nad którą w. Wygryny.
  • 16,70 km Południowy kraniec j. Bełdany śluza komorowa Guzianka.
  • 17,14 km Początek j. Guzianka Mała.
  • 18,75 km Z prawej widoczny tartak w Rucianem-Nidzie. Przed tartakiem duża sortownia spławionego tu jeziorem drewna.
  • 19,20 km Ruciane-Nida. Początek przedłużenia szlaku głównego na J. Nidzkie.
 • MIKOŁAJKI – PISZ 25,00 km

  Trasa prowadzi w kierunku pd.-wsch. przez największe jezioro Polski Śniardwy i najdłuższą odcinek kanałowy w systemie żeglugowym Wielkich Jezior Mazurskich – Kanał Jegliński (5,25 km). Na Kanale w pobliżu w. Karwik śluza komorowa Karwik. Kajakarze mogą kontynuować spław do Narwi i Wisłą wypływającą z j. Roś rz. Pisą.
  • 0,00 km Początek szlaku – Wioska Żeglarska w Mikołajkach nad J. Mikołajskim.
  • 1,00 km Z lewej, na wysokim brzegu J. Mikołajskiego widoczna placówka Polskiej Akademii Nauk w Mikołajkach.
  • 3,00 km Rozwidlenie szlaków – prosto do Rucianego-Nidy, w lewo do Pisza. Z lewej na półwyspie oddzielającym J. Mikołajskie od pn.-zach, zatoki Śniardw w. Dybowo.
  • 5,25 km Koniec J. Mikołajskiego, początek j. Śniardwy. Przy nieco zamglonej pogodzie brzegi wsch. jeziora są już niewidoczne.
  • 6,25 km Z prawej, na półwyspie wrzynającym się, pomiędzy j. Śniardwy i j. Bełdany Stacja Naukowa PAN w Popielnie (hodowla tarpanów, jeleni mazurskich i bobrów).
  • 11,00 km W pobliżu szlaku (z lewej) Wyspa Pajęcza i Wyspa Czarci Ostrów. Dalej na wsch. największa wyspa Śniardw Szeroki Ostrów.
  • 16,00 km Z prawej Wyspa Kaczor oddzielająca j. Śniardwy od jego pd. zatoki zwanej j. Seksty.
  • 18,45 km Początek Kanału Jeglińskiego łączącego j. Seksty z j. Roś.
  • 19,00 km Śluza komorowa Karwik. Z prawej, w odległości około 0,80 km w. Karwik. 2 km dalej nad kanałem w. Jegliny.
  • 3,70 km Koniec Kanału Jeglińskiego, początek j. Roś.
  • 25,00 km Wypływ rz. Pisy z j. Roś, port w Piszu.
 • GIZYCKO – MIKOŁAJKI 37,20 km

  Trasa prowadzi w kierunku południowym przez środkowo część Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Na trasie trzecie co do wielkości jezioro krainy i jedno z największych w Polsce – j. Niegocin oraz kilka jezior mniejszych połączonych za pomocą kanałów. Z j. Niegocin widoczna panorama Giżycka i (z prawej) znany ośrodek turystyczno-wypoczynkowy Wilkasy. Na leżących dalej jeziorach szlaku duże ilości ptactwa wodnego, w tym łabędzie. Z jeziora odgałęzienie szlaku bocznego do j. Kisajno przez Kanał Niegociński.
  • 0,00 km Początek szlaku nad j. Niegocin w Giżycku.
  • 8,80 km Połączenie j. Niegocin z J. Bocznym (cieśnina). Na wsch. brzegu wieś Rydzewo – “Gospoda Pod Czarnym Łabędziem”, na zach. w. Bogaczewo.
  • 11,26 km Kanał Kula łączący J. Boczne z J. Jagodne. Przesmyk oddzielający jeziora uważany jest za dział wodny pomiędzy dorzeczem Wisły i Pregoły.
  • 19,10 km Początek Kanału Szymońskiego łączącego pd. część J. Jagodne zwaną J. Szymoneckim z J. Szymon. Nad kanałem most drogowy na trasie samochodowej Giżycko – Mikołajki (S4) i Mikołajki – Ryn przez Starą Rudówkę. Z lewej w. Szymonka.
  • 21,46 km Wylot Kanału Szymońskiego na j. Szymon. Jezioro otoczone gęstymi szuwarami stanowi doskonałe siedlisko dla ptactwa wodnego.
  • 22,86 km Początek Kanału Mioduńskiego łączącego j. Szymon z niewielkim j. Kotek Wielki.
  • 24,78 km Koniec Kanału Mioduńskiego, początek j. Kotek Wielki.
  • 25,66 km Początek Kanału Leleckiego łączącego j. Kotek Wielki z j. Tałtowisko. Nad kanałem’ most drogowy na trasie Mikołajki – Ryn.
  • 26,13 km Wylot Kanału Leleckiego na j. Tałtowisko.
  • 27,63 km Początek Kanału Tałckiego (Tałteńskiego) łączącego j. Tałtowisko z j. Tałty.
  • 29,23 km Wylot Kanału Tałckiego na j. Tałty.
  • 29,70 km Rozwidlenie szlaków wodnych na j. Tałty – w prawo do Rynu (odc. Mikołajki – Ryn), w lewo do Mikołajek. W pobliżu rozwidlenia (z prawej) największa głębina jeziora osiągająca 51m.
  • 33,00 km Z lewej na brzegu j. Tałty wieś Tałty.
  • 35,00 km Z prawej najwyższe wzniesienie okolicy (punkt widokowy) Olszowy Róg (155 m npm).
  • 36,95 km Koniec j. Tałty, początek J. Mikołajskiego.
  • 37,20 km Wioska Żeglarska w Mikołajkach nad J. Mikołajskim.

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA NA MAZURACH – MARINY, RESTAURACJE, ATRAKCJE SPORTOWE I TURYSTYCZNE

Zobacz, co na Ciebie czeka na Mazurach

 • Mariny

  • MARINA LESTER CLUB RYDZEWO – jezioro Boczne
   wyśmienita włoska kuchnia, wypożyczalnia sprzętu motorowodnego: łodzie, kajaki, rowery
   www.marinalester.pl
  • RYBACZÓWKA – Bogaczewo/jezioro Boczne
   wspaniała restauracja, wypożyczalnia sprzętu w tym desek windsurfingowych, nart wodnych, sprzętu do wędkowania, wycieczki na połów ryb, sprzedaż pozwoleń na wędkowanie, narty wodne www.rybaczowkamazury.pl/przystan
  • OŚRODEK PAN WIERZBA – jezioro Bełdany
   “www.wierzba.pan.pl
  • PRZY HOTELU – jezioro Święcajty
   www.hotelognistyptak.pl
  • STANICA ŻEGLARSKA KOREKTYWA – Piaski/Ruciane Nida – jezioro Bełdany
   www.korektywa.pl
 • Ekomariny

  • WĘGORZEWO
   północno-wschodni brzeg Kanału Węgorzewskiego
   przy ul. Portowej nad rzeką Węgorapą
   tel. +48 513 324 059
   eko-mazurymariny.pl/wegorzewo
  • PTTK WILKASY
   jezioro Niegocin
   Port PTTK Wilkasy, ul. Niegocińska 1
   11-500 Wilkasy k. Giżycka
   Grzegorz Sieroński tel. +48 695 770 070
   www.pttkwilkasy.pl
  • MIKOŁAJKI
   Tel. +48 87 42 16 259
   Zapraszamy
  • PTTK KAMIEŃ
   Położona nad zatoką jeziora Bełdany w Puszczy Piskiej, nieopodal rzeki Krutyni
   Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Kamień
   Kamień 1
   12-220 Ruciane Nida 1
   tel. +48 87 423-60-22
   eko-mazurymariny.pl/pttk_kamien/
  • TKK KOREKTYW Stanica Żeglarska „TKK Korektywa”
   Piaski 2
   12-220 Ruciane-Nida
   Wojciech Grabarczyk
   Tel. +48 87 423 11 22, +48 502 503 245
   korektywa.pl
  • PISZ
   jezioro Roś, al. Turystów 1
   tel. +48 728 880 458
   eko-mazurymariny.pl/pisz
  • GIŻYCKO
   ul Dąbrowskiego 14
   tel. +48 506 077 806
   ekomarinagizycko.pl
  • RYN
   Jezioro Ryńskie
   Tel. +48 87 420 70 49
   www.eko-mazurymariny.pl/ryn
 • Restauracje

  • Ruciane-Nida Pod Dębem link
  • Piaski Tawerna Kotwica link
   Restauracja Trattoria w Puszczy link
  • Kamień – Klub Milla Restauracja Kapitańska link
   Tawerna Bosmańska link
  • Wierzba Siedlisko Wierzba link
   Polska Akademia Nauk Dom Pracy Twórczej w Wierzbie link
  • Mikołajki Spiżarnia link
   Słoneczny Port link
   Bella Italia link
   Gospoda Rybacka link
   Sielawa link
   Kuchnie Świata link
   Port Smaku link
   Bart link
   Kotwica link
   Restauracja w Zatoce link
   Tawerna Portowa link
   Restauracja Przystań link
  • Stare Sady Port pod Jabłoniami link
  • Ryn Gościniec Ryński Młyn link
   Restauracja w Zamku link
  • Jezioro Szymon Żeglarska Smażalnia link
  • Prażmowo Swojski Gościniec link
   Barka link
  • Bogaczewo Rybaczówka link
  • Rydzewo Pod Czarnym Łabędziem link
   Lester Club link
  • Wilkasy Agromargot link
   Tawerna Dezeta link
   Tawerna Rozbitek link
  • Giżycko Restauracja Porto link
   Kuchnie Świata link
   Podkładka RestoBar link
   Stekowania Giżycko link
   Tawerna Marina link
   Tawerna Stranda link
   Papryka link
   Wieprz & Pieprz link
   Browar Chmury link
   Susharnia link
   Bar Omega link
   Siwa Czapla link
   Boyen Tawerna link
   Restauracja Hotel St. Bruno link
   Restauracja Łabędzi Ostrów link
   Karczma Stary Młyn link
  • Sztynort Baba Pruska link
   Prato do Dia link
   Córka Rybaka link
   Restauracja Mesa link
  • Ogonki Stara Kuźnia Mazurska link
   Smażalnia ryb Sambor link
   Restauracja nad stawem link
 • Atrakcje sportowe

  • WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW (1) Rowery Mazury www.rowery.mazury.info.pl ul. Smętka 23, 11-500 Giżycko +48 796 731 606, +48 695 391 606 (2) Biuro Usług Turystycznych WAMA – TOUR ul. Konarskiego 1/1, 11-500 Giżycko +48 87 429 30 79, +48 604 969 503, +48 602 527 307 wama-tour@epf.pl (3) Rowery elektryczne www.bike.travel.pl
  • WYPOŻYCZALNIA SKUTERÓW www.mazurynaskuterach.pl ul. Mickiewicza 26, 11-600 Giżycko czynne na telefon 606 271 057</p.
  • LOT BALONEM Ryn – www.lotybalonami.com.pl
  • LOT MOTOLOTNIĄ Antonowo k. Giżycka tel. 604 980 011
  • LOT SAMOLOTEM Giżycko – Czesław Wiszniowiecki tel. 504 758 704 czeslaw.wiszniowiecki@gmail.com
  • BASENY (1) Hotel Ognisty Ptak – jezioro Święcajty www.hotelognistyptak.pl
  • (2) Hotel Gołębiewski – jezioro Mikołajskie Hotel Gołębiewski
  • (3) Wilkasy – jezioro Niegocin www.facebook.com/Park-Wodny-Wilkasy-181290678641362/
  • JAZDA KONNA (1) Ranczo Robertówka – jezioro Święcajty www.robertowka.pl/portal/witamy/
  • (2) Bogaczewo – jezioro Boczne Bogaczewo
  • NURKOWANIE Trygot- jezioro Mamry Trygot – jezioro Mamry
  • POKAZY LOTNICZE
 Giżycko/Kętrzyn – 6.08.2017 www.mazuryairshow.pl
  • REGATY GIŻYCKO – jezioro Niegocin – Giżyckie Żeglarskie Regaty „Rząd – Samorząd” – lipec – Boatshow Cup – lipiec – Ogólnopolskie Regaty „Puchar Mazur” – lipiec – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych – sierpień MIKOŁAJKI – Jezioro Mikołajskie – Regaty o Puchar Prezesa PZŻ – sierpień – Żeglarskie Grand Prix Mikołajek – maj/wrzesień WĘGORZEWO – jezioro Mamry Memoriał Braci Ejsmontów – wrzesień Mamert Cup – wrzesień
 • Atrakcje turystyczne

  • MOST OBROTOWY Giżycko
  • TWIERDZA BOYEN Giżycko www.boyen.gizycko.pl
  • KANAŁ MAZURSKI – jezioro Mamry Kanał Mazurski
  • WIOSKA ŻEGLRASKA – Mikołajki www.mikolajki.com.pl
  • ZAMEK KRZYŻACKI – Ryn www.zamekryn.pl/zwiedzanie
  • PROM NA LINIE W WIERZBIE – jezioro Bełdany Prom na Linie w Wierzbie
  • ŚLUZA GUZIANKA – jezioro Bełdany i jezioro Guzianka Mała Śluza Guzianka
  • ŚLUZA KARWIK – Pisz i Śniardwy Śluza Karwik
  • WYSPA KORMORANÓW – jezioro Dobskie Wyspa kormoranów
  • WYSPA PIRAMIDOWA – jezioro Mamry Wyspa Piramidowa
  • WYSPA UPAŁTY – jezioro Mamry Wyspa Upałty
  • ZAMEK KRZYŻACKI – Giżycko Zamek Krzyżacki
  • PAŁAC W SZTYNORCIE – jezioro Sztynorckie www.mazury.info.pl/sztynort/index.html
  • GALINDIA – jezioro Bełdany www.galindia.com.pl/groacuted-galindoacutew.html
  • PLAŻA MIEJSKA – Ryn Plaża Ryn
 • Koncerty muzyczne

  • COUNTRY Mrągowo – lipiec Piknik Country www.festiwalpiknikcountry.pl
  • HIP-HOP Giżycko – sierpień Mazury Hip Hop Fesiwal http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl
  • ROCK Węgorzewo – lipiec Seven Festival Music & More www.sevenfestival.com
  • SZANTY Mikołajki – lipiec Mikołajki Szanty Festiwal www.wioskazeglarskamikolajki.pl
  • Giżycko – lipiec Festiwal Piosenki Żeglarskiej Morskiej www.szantywgizycku.pl

TELFON ALARMOWY NAD WODĄ 601 100 100 WOPR – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zamknij