Wynajem jachtów na Mazurach – sezon 2021 uważamy za zakończony

Koniec sezonu niesie pewną zadumę i nostalgię… nagle cisza w porcie, gwar ucichł. Dla firm czarterowych to czas wyjątkowo pracowity. Przygotowanie jachtów do zimowania wiąże się z ogromną ilością pracy, aby być gotowym na kolejne słoneczne lato, lato 2022, kiedy to znów Mazury będą pełne żeglarzy i motorowodniaków, powracających na jeziora, aby znów zrealizować zaplanowany czarter jachtu. Nasze jachty gotowe na zimę, nawet tę najbardziej srogą. Zapraszamy do kontaktu: office@jachttravel.pl, tel. 512 223 104 Zespół Jachttravel.pl

Pierwszy Seamaster na Mazurach!

Nasz piękny Dias już zwodowany. Na mazurskich jeziorach to prawdziwy król!

Skąd nazwa? Od Wielkiego Żeglarza, odkrywcy Przylądka Dobrej Nadziei, który urodził się niedaleko Faro, gdzie mieszkają nasi Przyjaciele. To jedenasty jacht w naszej flocie, czwarty noszący nazwisko Wielkiego Odkrywcy, pozostałe mają nazwy wiatrów. Parametry jego są zachwycające. Wypożyczamy go tylko osobom posiadającym patent. Jego długość całkowita to 13,5 m., długość kadłuba 11,70 m, szerokość 4,30 m. Bez obaw zmieści się pod mazurskimi mostami, bo z flybridgem ma 3,60 m. wysokości, przy zanurzeniu 0,70 m. Komfort pływania jest gwarantowany! Pod pokładem są trzy dwuosobowe, bardzo wygodne kabiny, każda z własną łazienką. Dodatkowo przestronny salon z dużą, w pełni wyposażoną kuchnią. Ogrzewanie Vebasto 4,9 kW w messie, kabinach i łazienkach daje ciepło niezależnie od pogody.

Czytaj dalej Pierwszy Seamaster na Mazurach!

Jacht w Chorwacji, czy w Polsce?

To jest dylemat, bo przecież w Chorwacji idealna pogoda jest gwarantowana, do tego jedzenie i wino, tak smaczne, że na samo wspomnienie się uśmiechamy. Jednak podróż do Chorwacji obarczona jest ryzykiem. Podejrzewać można, że zniesiony zostanie obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR, jednak gdyby przytrafiło nam się zachorować w Chorwacji, to co wówczas? Wielu naszych potencjalnych klientów chcących wyczarterować jedną z naszych trzech stojących do niedawna w Zadarze Futur 40 150 KM zadając sobie to pytanie decydowało się spędzić urlop w swoim kraju.

Czytaj dalej Jacht w Chorwacji, czy w Polsce?

WAKACJE W POLSCE 2021 – nasze jachty motorowe na Mazurach

Pierwszy przypadek w Polsce COVID-19 odnotowano 4 marca 2020 roku, czyli rok temu. Zeszłoroczne plany wakacyjne musieliśmy zrewidować, a marzenia o dalekich podróżach odłożyć na półkę, z nadzieją, że świat choć trochę wróci do tego, co było przed pandemią.

Dziś, bogatsi o ten rok własnych doświadczeń i życia w ograniczeniach, wiemy, że to, co pozwala nam nie zwariować, to nadzieja, że wraz z wiosną i latem będzie lepiej, że chociażby wzorem ubiegłego roku spędzimy wakacje w Polsce. Plusem tego jest to, że odkrywamy uroki polskiej przyrody, za którą szczególnie teraz tak tęsknimy. Nie wiemy, jakie będą ograniczenia dotyczące przekraczania granic, wiemy jednak, że planowanie wakacji w Polsce daje nam gwarancje, że wyjedziemy na urlop.

Gdy porównujemy kalendarz wynajmu z lat poprzednich do obecnego, to widzimy wielką różnicę. Wtedy tak naprawdę startowaliśmy, a dziś sezon 2021, ma obłożenie ponad 50 %. Rozmowy z klientami, utwierdzają nas w naszych obserwacjach, że własne przeżycia roku z covidem wyzwalają w nas potrzebę bliskości z naturą, którą daje czarter jachtu na Mazurach. Wynajmując jacht jesteśmy nie tylko samowystarczalni, jeśli chcemy unikać kontaktu z innymi, ale przede wszystkim jesteśmy nieograniczeni w wyborze jak chcemy spędzić wakacje i gdzie zacumować na noc, aby patrzeć na zachodzące słońce.

Jeśli macie pytania, dzwońcie albo piszcie: office@jachttravel.pl, tel. 512 223 104.

Do zobaczenia na Mazurach!

Majówka 2021 – to już za 3 miesiące!

Intensywnie pracujemy, żeby majówka była idealna!

Póki co jachty są na lądzie. Są dwie metody zimowania jachtów: na powietrzu albo w hangarze.

Po wyciągnięciu jachtu z wody trzeba dokładnie oczyścić dno z wodorostów i glonów, a kadłub pozostawić do wyschnięcia. Jacht wietrzymy i opróżniamy zbiorniki oraz przewody z wody i nieczystości. Przed mrozem zabezpieczamy przewody oraz układ napędowy płynami przeciw zamarzaniu. Pompy wody demontujemy na zimę i chowamy do ciepłego pomieszczenia. Po wyjęciu akumulatorów pamiętajcie, żeby utrzymywać przez całą zimę napięcie ok. 13V.

Czytaj dalej Majówka 2021 – to już za 3 miesiące!