Proponowane trasy rejsów po Mazurskim szlaku

Wakacje na jachcie to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu. To zapewne opinia wielu osób i wszystkich fanów jachtingu. Podróże wyczarterowanym jachtem są nie lada gratką dla zapaleńców, ale amatorzy także mogą wynieść z takiej przygody wiele niezapomnianych przeżyć. Aspekt spędzania czasu na wodzie budzi entuzjazm zwłaszcza w sytuacji, gdy są to wody mazurskich jezior. Które ze szlaków na Mazurach cieszą się największą popularnością? Czytaj dalej Proponowane trasy rejsów po Mazurskim szlaku

Jakie uprawnienia są potrzebne do wynajęcia jachtu motorowego Futura 40?

Część osób spędzających wakacje na Mazurach z podziwem spogląda na jachty zacumowane w portach i marzy o spędzeniu wakacji z rodziną na wodzie. Niektórzy chętnie wynajęliby jacht na tydzień lub dwa, jednak uważają to za niemożliwe z powodu braku uprawnień. To błąd! Niektóre jednostki, takie jak oferowane przez łodzie Futura 40, można wynająć bez żadnych uprawnień. Jak to możliwe? Sprawdźmy! Czytaj dalej Jakie uprawnienia są potrzebne do wynajęcia jachtu motorowego Futura 40?

Na co zwracać uwagę przy odbiorze czarterowanego jachtu?

Wiele osób czarterujących jacht nie przykłada większej wagi do sprawdzenia jego stanu przed wypłynięciem z portu. To spory błąd. Jeśli poprzedni czarterujący uszkodził jednostkę, a właściciel jachtu tego nie odnotował, wina może spaść na kolejnego najemcę. Dlatego tzw. check-in należy przeprowadzić rzetelnie, by obecne już braki w wyposażaniu lub nawet drobne usterki nie obciążały wynajmującego podczas check-out’u. Dokładnie sprawdzając jacht, nie tylko zadbamy o wakacyjny budżet, lecz przede wszystkim – o bezpieczeństwo własne i załogi. Lepiej poznamy też wynajmowaną łódź oraz jej wyposażenie.

Czytaj dalej Na co zwracać uwagę przy odbiorze czarterowanego jachtu?