Pierwszy Seamaster na Mazurach!

Nasz piękny Dias już zwodowany. Na mazurskich jeziorach to prawdziwy król!

Skąd nazwa? Od Wielkiego Żeglarza, odkrywcy Przylądka Dobrej Nadziei, który urodził się niedaleko Faro, gdzie mieszkają nasi Przyjaciele. To jedenasty jacht w naszej flocie, czwarty noszący nazwisko Wielkiego Odkrywcy, pozostałe mają nazwy wiatrów. Parametry jego są zachwycające. Wypożyczamy go tylko osobom posiadającym patent. Jego długość całkowita to 13,5 m., długość kadłuba 11,70 m, szerokość 4,30 m. Bez obaw zmieści się pod mazurskimi mostami, bo z flybridgem ma 3,60 m. wysokości, przy zanurzeniu 0,70 m. Komfort pływania jest gwarantowany! Pod pokładem są trzy dwuosobowe, bardzo wygodne kabiny, każda z własną łazienką. Dodatkowo przestronny salon z dużą, w pełni wyposażoną kuchnią. Ogrzewanie Vebasto 4,9 kW w messie, kabinach i łazienkach daje ciepło niezależnie od pogody.

Czytaj dalej Pierwszy Seamaster na Mazurach!

Jacht w Chorwacji, czy w Polsce?

To jest dylemat, bo przecież w Chorwacji idealna pogoda jest gwarantowana, do tego jedzenie i wino, tak smaczne, że na samo wspomnienie się uśmiechamy. Jednak podróż do Chorwacji obarczona jest ryzykiem. Podejrzewać można, że zniesiony zostanie obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR, jednak gdyby przytrafiło nam się zachorować w Chorwacji, to co wówczas? Wielu naszych potencjalnych klientów chcących wyczarterować jedną z naszych trzech stojących do niedawna w Zadarze Futur 40 150 KM zadając sobie to pytanie decydowało się spędzić urlop w swoim kraju.

Czytaj dalej Jacht w Chorwacji, czy w Polsce?

WAKACJE W POLSCE 2021 – nasze jachty motorowe na Mazurach

Pierwszy przypadek w Polsce COVID-19 odnotowano 4 marca 2020 roku, czyli rok temu. Zeszłoroczne plany wakacyjne musieliśmy zrewidować, a marzenia o dalekich podróżach odłożyć na półkę, z nadzieją, że świat choć trochę wróci do tego, co było przed pandemią.

Dziś, bogatsi o ten rok własnych doświadczeń i życia w ograniczeniach, wiemy, że to, co pozwala nam nie zwariować, to nadzieja, że wraz z wiosną i latem będzie lepiej, że chociażby wzorem ubiegłego roku spędzimy wakacje w Polsce. Plusem tego jest to, że odkrywamy uroki polskiej przyrody, za którą szczególnie teraz tak tęsknimy. Nie wiemy, jakie będą ograniczenia dotyczące przekraczania granic, wiemy jednak, że planowanie wakacji w Polsce daje nam gwarancje, że wyjedziemy na urlop.

Gdy porównujemy kalendarz wynajmu z lat poprzednich do obecnego, to widzimy wielką różnicę. Wtedy tak naprawdę startowaliśmy, a dziś sezon 2021, ma obłożenie ponad 50 %. Rozmowy z klientami, utwierdzają nas w naszych obserwacjach, że własne przeżycia roku z covidem wyzwalają w nas potrzebę bliskości z naturą, którą daje czarter jachtu na Mazurach. Wynajmując jacht jesteśmy nie tylko samowystarczalni, jeśli chcemy unikać kontaktu z innymi, ale przede wszystkim jesteśmy nieograniczeni w wyborze jak chcemy spędzić wakacje i gdzie zacumować na noc, aby patrzeć na zachodzące słońce.

Jeśli macie pytania, dzwońcie albo piszcie: office@jachttravel.pl, tel. 512 223 104.

Do zobaczenia na Mazurach!

Majówka 2021 – to już za 3 miesiące!

Intensywnie pracujemy, żeby majówka była idealna!

Póki co jachty są na lądzie. Są dwie metody zimowania jachtów: na powietrzu albo w hangarze.

Po wyciągnięciu jachtu z wody trzeba dokładnie oczyścić dno z wodorostów i glonów, a kadłub pozostawić do wyschnięcia. Jacht wietrzymy i opróżniamy zbiorniki oraz przewody z wody i nieczystości. Przed mrozem zabezpieczamy przewody oraz układ napędowy płynami przeciw zamarzaniu. Pompy wody demontujemy na zimę i chowamy do ciepłego pomieszczenia. Po wyjęciu akumulatorów pamiętajcie, żeby utrzymywać przez całą zimę napięcie ok. 13V.

Czytaj dalej Majówka 2021 – to już za 3 miesiące!

Polski Seamaster to perełka wśród jachtów na skalę światową!

Brawo Cobra Yachts! 


Dziś właściciele stoczni Cobra Yachts zaprosili nas na testy Seamastera – nowego jachtu motorowego w wersji demo. Mimo, że lekko padał śnieg i widoczność na Zalewie Zegrzyńskim była słaba, komfort płynięcia był niewyobrażalny! Cichy, dopracowany w każdym detalu nowy jacht stoczni z Radomska naszym zdaniem podbije europejskie rynki! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania, przestrzeni wewnątrz jachtu, wygody, stylistyki oraz nowinek technicznych. 
 Bezapelacyjnie będzie to najładniejsza jednostka pływająca nie tylko po mazurskich jeziorach, ale także po europejskich akwenach. Niebawem pierwszy Seamaster wyrusza do Niemiec!


Czytaj dalej Polski Seamaster to perełka wśród jachtów na skalę światową!

Lato 2021 na Mazurach z Jachttravel.pl

Koniec roku to czas podsumowań i konkretyzowania planów na wakacje 2021. Chcemy, aby w naszej flocie były jachty, którymi będziecie z przyjemnością pływać po Mazurach, zatem wprowadzamy trochę nowości. Latem 2021 roku będziecie mogli wyczarterować jeden z naszych trzech jachtów Futura 40 150 KM, każdy wyposażony w klimatyzację, albo też nowość 2021 Seamaster 80 KM – do prowadzenia każdego z wymienionych czterech jachtów konieczny jest patent. Bez patentu dostępnych jest u nas sześć jachtów Futura 40 80 KM. Czytaj dalej Lato 2021 na Mazurach z Jachttravel.pl