Czarter bez patentu

Czy możliwy jest czarter bez patentu? Czy można pływać łodzią motorową po jeziorach mazurskich bez uprawnień żeglarskich/motorowodnych? Nasze jachty, które oferujemy do wynajęcia w okolicy Mikołajek nie wymagają specjalistycznych dokumentów dla sternika. Zgodnie z przepisami może je prowadzić każdy dorosły.

Pozwalają na to zapisy ustawy o żegludze śródlądowej. Według nich żadnych uprawnień żeglarskich nie wymaga prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba do 13 m z silnikiem o mocy do 75 kW. Nasze łodzie typu Futura 40 Grand Horizon zostały zaprojektowane w ten sposób, aby spełniać te wymagania, dlatego można czarterować je bez patentu.

Sterowanie naszymi łodziami jest proste

Dodatkowo sterowanie łodziami typu Futura 40 Grand Horizon jest proste i zupełnie bezpieczne. Każdy jest w stanie poznać zasady sterowania podczas krótkiego szkolenia prowadzonego przez naszego bosmana.

Z reguły nasi klienci najbardziej obawiają się manewrowania w porcie i w czasie cumowania. Specjalnie w tym celu nasze łodzie wyposażone są w system sterów strumieniowych. To on pozwala na łatwe i precyzyjne manewrowanie jachtem przy dobijaniu do kei. Przy ich użyciu nie ma mowy ani o efekcie bezwładności, ani o opóźnionej reakcji na ruch sterem. Na naszych jachtach sternik ma zawsze pełną kontrolę nad kursem łodzi.

Natomiast podczas pływania po jeziorze na naszych jachtach używa się klasycznego steru z płetwą. Łodzie Futura 40 Grand Horizon, które są wynajmowane bez patentu rozwijają prędkość do 11-12 km/godz. – bezpieczną dla manewrowania jachtem oraz wystarczającą do przemieszczania się między portami Wielkich Jezior Mazurskich bez względu na kierunek wiatru.

Zamknij