Nasz port – Stare Sady

Nasze jachty cumują na co dzień w Ekomarina SunPort w Starych Sadach k. Mikołajek. To urocze miejsce nad jeziorem Tałty na żeglarskim Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Ekomarina SunPort to stosunkowo nowe miejsce na mapie mazurskiego szlaku żeglarzy. Przy drewnianych pomostach jest miejsce dla kilkudziesięciu jachtów. Sześć miejsc jest zarezerwowanych dla naszych łodzi motorowych na wynajem.

Na miejscu można smacznie zjeść w otwartym codziennie barze. W karcie dominują danie włoskie, ale nie brakuje także mazurskich potraw rybnych. Bogato prezentuje się też karta win i innych alkoholi. Obok baru urządzone jest miejsce, gdzie goście mogą odpoczywać na specjalnie przygotowanych siedziskach.

Gospodarze dbają latem o kulturalne rozrywki. Wieczorami odbywają się tu koncerty, zabawy, konkursy. Przy ognisku można śpiewać szanty. Amatorzy letnich imprez więcej atrakcji znajdą w pobliskich Mikołajkach – to tylko 4 km od naszego portu.

Ekomarina SunPort ma własny węzeł sanitarny. Na parkingu na terenie portu można bezpiecznie zostawić samochód. Jest też miejsce kempingowe, gdzie można rozbić namiot lub ustawić przyczepę.

Port w środku Mazur

Jezioro Tałty i nasza marina leżą w połowie najdłuższej i najpiękniejszej żeglarskiej trasy turystycznej w Polsce – Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Kierując się jachtem na północ dotrzemy stąd do Giżycka i Węgorzewa. Jeszcze ciekawiej jest, gdy wybierzemy kierunek południowy. Dosłownie o krok – pół godziny rejsu – znajdują się Mikołajki. To turystyczna stolica Mazur, najważniejszy port dla wszystkich żeglarzy śródlądowych i miejsce licznych atrakcji w sezonie letnim.