Proponowane trasy rejsów po Mazurskim szlaku

Wakacje na jachcie to coraz popularniejszy sposób na spędzenie wolnego czasu. To opinia wielu osób i z pewnością wszystkich fanów jachtingu. Podróże wyczarterowanym jachtem są nie lada gratką dla zapaleńców, ale amatorzy także mogą szybko zarazić się entuzjazmem do takich przygód i przeżyć wiele niezapomnianych chwil.  Aspekt spędzania czasu na wodzie cieszy zwłaszcza w sytuacji, gdy są to wody mazurskich jezior. Które ze szlaków na Mazurach cieszą się największą popularnością? Zachęcamy do lektury.

Czym kierować się przy czarterowaniu jachtu?

Przy wyborze firmy czarterującej jachty, nie należy kierować się tylko ceną czarteru. Często cena czarteru jest adekwatna do jakości obsługi, serwisu oraz stanu jachtu i jego wyposażenia. Najlepiej zdecydować się na firmę, która zapewnia serwis na szlaku i w razie kłopotów z silnikiem lub innymi podzespołami dokona w trybie pilnym naprawy.

Najpopularniejsze kierunki rejsów

Jezior w Polsce jest mnóstwo, ale do najpopularniejszych należą te, które są zlokalizowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest unikalny na skalę europejską. Co roku na Mazury ściągają tłumy turystów. Duża część z nich decyduje się na czarter jachtów, by przepłynąć jednym ze szlaków. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich liczy sobie 111 kilometrów, a swój początek ma na jeziorze Brzozolasek, w okolicach miasta Pisz. . Następnie wiedzie na północ, między innymi przez Jezioro Nidzkie, Jezioro Bełdany, Jezioro Mikołajskie, Jezioro Tałty, Kanały Szymoncki i Tałtowski, Jezioro Tałtowisko, Jezioro Szymońskie, Jezioro Boczne, kanał Kula, Niegocin i kanał w Węgorzewie. Równie popularny jest szlak żeglowny Giżycko-Mikołajki. Prowadzi on przez środkową część Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Na trasie znajduje się jezioro Niegocin oraz kilka mniejszych akwenów, połączonych ze sobą kanałami. Z jeziora Niegocin podziwiać można przepiękną panoramę Giżycka. Przez zachwycające tereny Mazur przebiega także malowniczo położony szlak Giżycko-Węgorzewo. Jego trasa biegnie przez północną część Wielkich Jezior Mazurskich, startując w Giżycku, nad jeziorem Niegocin. Płynąc Kanałem Giżyckim, przecinamy zachodnią część miasta, docierając do mostu obrotowego, który stanowi nie lada ciekawostkę techniczną. Po opuszczeniu kanału trasa biegnie przez łączący się ze sobą zespół jezior określany wspólnym mianem jeziora Mamry. Końcowy odcinek trasy prowadzi rzeką Węgorapą i Kanałem Węgorzewskim. Popularna jest także trasa wodna Mikołajki-Pisz, która prowadzi w kierunku południowo-wschodnim. Wiedzie przez największe jezioro Polski – Śniardwy oraz najdłuższy odcinek kanałowy w systemie żeglugowym Wielkich Jezior Mazurskich – Kanał Jegliński. Zachęcamy do zapoznania się z opisem przykładowych tras, portów i atrakcji na Mazurach oraz informacjami na temat wynajmu jachtów motorowych.

Miłośnicy wypoczynku na wodzie zawsze znajdą na mazurskich szlakach coś dla siebie. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią trasę wodną, wyczarterować jacht i można oddawać się przyjemności żeglowania.

   
Zamknij