Jacht w Chorwacji, czy w Polsce?

To jest dylemat, bo przecież w Chorwacji idealna pogoda jest gwarantowana, do tego jedzenie i wino, tak smaczne, że na samo wspomnienie się uśmiechamy. Jednak podróż do Chorwacji obarczona jest ryzykiem. Podejrzewać można, że zniesiony zostanie obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR, jednak gdyby przytrafiło nam się zachorować w Chorwacji, to co wówczas? Wielu naszych potencjalnych klientów chcących wyczarterować jedną z naszych trzech stojących do niedawna w Zadarze Futur 40 150 KM zadając sobie to pytanie decydowało się spędzić urlop w swoim kraju.

Czytaj dalej Jacht w Chorwacji, czy w Polsce?

Majówka 2021 – to już za 3 miesiące!

Intensywnie pracujemy, żeby majówka była idealna!

Póki co jachty są na lądzie. Są dwie metody zimowania jachtów: na powietrzu albo w hangarze.

Po wyciągnięciu jachtu z wody trzeba dokładnie oczyścić dno z wodorostów i glonów, a kadłub pozostawić do wyschnięcia. Jacht wietrzymy i opróżniamy zbiorniki oraz przewody z wody i nieczystości. Przed mrozem zabezpieczamy przewody oraz układ napędowy płynami przeciw zamarzaniu. Pompy wody demontujemy na zimę i chowamy do ciepłego pomieszczenia. Po wyjęciu akumulatorów pamiętajcie, żeby utrzymywać przez całą zimę napięcie ok. 13V.

Czytaj dalej Majówka 2021 – to już za 3 miesiące!

Polski Seamaster to perełka wśród jachtów na skalę światową!

Brawo Cobra Yachts! 


Dziś właściciele stoczni Cobra Yachts zaprosili nas na testy Seamastera – nowego jachtu motorowego w wersji demo. Mimo, że lekko padał śnieg i widoczność na Zalewie Zegrzyńskim była słaba, komfort płynięcia był niewyobrażalny! Cichy, dopracowany w każdym detalu nowy jacht stoczni z Radomska naszym zdaniem podbije europejskie rynki! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania, przestrzeni wewnątrz jachtu, wygody, stylistyki oraz nowinek technicznych. 
 Bezapelacyjnie będzie to najładniejsza jednostka pływająca nie tylko po mazurskich jeziorach, ale także po europejskich akwenach. Niebawem pierwszy Seamaster wyrusza do Niemiec!


Czytaj dalej Polski Seamaster to perełka wśród jachtów na skalę światową!

Lato 2021 na Mazurach z Jachttravel.pl

Koniec roku to czas podsumowań i konkretyzowania planów na wakacje 2021. Chcemy, aby w naszej flocie były jachty, którymi będziecie z przyjemnością pływać po Mazurach, zatem wprowadzamy trochę nowości. Latem 2021 roku będziecie mogli wyczarterować jeden z naszych trzech jachtów Futura 40 150 KM, każdy wyposażony w klimatyzację, albo też nowość 2021 Seamaster 80 KM – do prowadzenia każdego z wymienionych czterech jachtów konieczny jest patent. Bez patentu dostępnych jest u nas sześć jachtów Futura 40 80 KM. Czytaj dalej Lato 2021 na Mazurach z Jachttravel.pl

Proponowane trasy rejsów po Mazurskim szlaku

Wakacje na jachcie to coraz popularniejszy sposób na spędzenie wolnego czasu. To opinia wielu osób i z pewnością wszystkich fanów jachtingu. Podróże wyczarterowanym jachtem są nie lada gratką dla zapaleńców, ale amatorzy także mogą szybko zarazić się entuzjazmem do takich przygód i przeżyć wiele niezapomnianych chwil.  Aspekt spędzania czasu na wodzie cieszy zwłaszcza w sytuacji, gdy są to wody mazurskich jezior. Które ze szlaków na Mazurach cieszą się największą popularnością? Zachęcamy do lektury. Czytaj dalej Proponowane trasy rejsów po Mazurskim szlaku

Jakie uprawnienia są potrzebne do wynajęcia jachtu motorowego Futura 40?

Część osób spędzających wakacje na Mazurach z podziwem spogląda na jachty zacumowane w portach i marzy o spędzeniu wakacji z rodziną na wodzie. Niektórzy chętnie wynajęliby jacht na tydzień lub dwa, jednak uważają to za niemożliwe z powodu braku uprawnień. To błąd! Niektóre jednostki, takie jak oferowane przez nas łodzie Futura 40, można wynająć bez żadnych uprawnień. Jak to możliwe? Sprawdźmy! Czytaj dalej Jakie uprawnienia są potrzebne do wynajęcia jachtu motorowego Futura 40?

Na co zwracać uwagę przy odbiorze czarterowanego jachtu?

Wiele osób czarterujących jacht nie przykłada większej wagi do sprawdzenia jego stanu przed wypłynięciem z portu. To spory błąd. Jeśli poprzedni czarterujący uszkodził jednostkę, a właściciel jachtu tego nie odnotował, wina może spaść na kolejnego najemcę. Dlatego tzw. check-in należy przeprowadzić rzetelnie, by obecne już braki w wyposażaniu lub nawet drobne usterki nie obciążały wynajmującego podczas check-out’u. Dokładnie sprawdzając jacht, nie tylko zadbamy o wakacyjny budżet, lecz przede wszystkim – o bezpieczeństwo własne i załogi. Lepiej poznamy też wynajmowaną łódź oraz jej wyposażenie.

Czytaj dalej Na co zwracać uwagę przy odbiorze czarterowanego jachtu?